Jelenlegi hely

Húsvéti sonka, tojás újabb élete

Gyakran szembesülünk azzal, hogy a hagyományos húsvéti ételek megmaradnak, 3-4. napon már nem szívesen eszi a család. Új köntöst adva nekik azonban elfogy!

Ebben a cikkemben ismét a megmaradt húsvéti ételek kreatív felhasználására szeretnék ötletet adni.

Sonkás batyu - tortaformában

Nálunk ez a recept annyira bevált az évek folyamán, hogy húsvétkor alapból elkészítem. Reggelire, uzsonnára, vacsorára is kiváló!
Nyáron kerti partikon is kiváló nassolni való.

Hozzávalók a töltelékhez:

  • maradék sonka - kb. 20 dkg
  • 1 db paprika
  • 1/2 fohár tejföl
  • kb. 10 dkg juhsajt - ha nincs, bármilyen sajt jó
  • só, bors, majoranna

Tésztához: 2 csomag készen kapható leveles tészta (nem mélyfagyasztott) vagy pizzatészta

Szóráshoz: reszelt sajt

Töltelék elkészítése:
A sonkát, a paprikát és a juhsajtot apró kockákra vágjuk - ha keménysajtot használunk, akkor azt lereszeljük. A füstölt sajttól nagyon finom lesz! A felkockázott alapanyagokat összekeverjük a tejföllel, fűszerezzük.

Tészta:
A tésztát széttekerve négyzetekre vágjuk - 2x10 db. A tölteléket a négyzetek közepére kanalazzuk, a 4 csúcsot összefogva és csavarva batyut késztünk, majd a csúcsot benyomkodjuk a tésztába. Az így készült kb. 3-4 cm átmérőjű golyókat a hajtással lefelé csatos vagy szilikon tortaformába tesszük körbe. A tetejét bekenjük tojással, tejföllel vagy tejjel és megszórjuk reszelt sajttal, 15 percet pihentetjük.

Sütés: légkeveréses sütőben 160, alul-felül sütésnél 180 fokon, 40-45 percig. Sütés közben a tészta egy kicsit még nő, így a golyók összefüggő golyótortát alkotnak.

Ha van még időnk és energiánk pepecselni, mártogatós szósz is készülhet hozzá:
1 doboz darabolt paradicsomot (vagy paradicsompürét) , fél pohár tejfölt, kb. 6 dkg pestot összekeverek 1 teáskanál keményítővel, kakukkfűvel és bazsalikommal ízesítem és egyet rottyantom.

Aszpikos tojás

Ezt először azért készítettem, mert a francia salátához túl sok mirelit zöldséget olvasztottam fel - rögtönöztem, és sikere volt.

Hozzávalók:

  • maradék sonka
  • maradék tojás
  • esetleg keménysajt
  • mirelit salátazöldségek
  • zselatin
  • leveskocka vagy vegeta

Elkészítés:
A sonkát, tojást, sajtot apró kockákra vágom, közben megfőzöm vegetás vízben a zöldésgeket. Ezeket egy tálban összekeverem majd óvatosan szilikon/fém formába (tojás vagy muffin) kanalazom.

A zselatint elkészítem a zacskón található utasítás szerint - kb fél liternyire van szükségem, teszek bele egy fél leveskockát. Az elkészült zselatint óvatosan a formába kanalazom. Pár pec múlva megnézem, hogy a zselatin ellepi-e a zöldséget, ha nem, akkor még kanalazok rá. Megvárom, míg az aszpik kihűl, majd beteszem a hűtőbe, hogy megdermedjen. A húsvét reggeli asztal színes foltja lesz ez az étel!

Tipp: a hozzávalókat rétegezve is tehetjük a formába, így egy látványos ételt kapunk.

Szöveg és fényképek:
Szombathelyimami

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére