Jelenlegi hely

Új ajánlás a kapcsolati erőszakkal szembeni fellépésről

Fontos, hogy az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat ingyenesen hívható telefonszáma (06-80-20-55-20) ismertté váljon!

Új ajánlást adott ki a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem területére vonatkozóan a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) média- és hírközlési biztosa - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.

Közleményük szerint Novák Katalin, az Emmi család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden a kormany.hu-nak úgy fogalmazott: ezzel "újabb mérföldkőhöz érkezett a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem".

Azt írták, Bodonovich Jenő média- és hírközlési biztos arra kéri a média képviselőit, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak témájára vonatkozó médiatartalmak mellett felületeiken tüntessék fel az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat belföldről minden hálózaton keresztül ingyenesen hívható telefonszámát (06-80-20-55-20) jól látható, könnyen elérhető helyen.

"A legfőbb cél, hogy a telefonszolgálat mindenki számára elérhető legyen, aki bajba jutott és azonnali segítséget igényel, a nap 24 órájában" - áll az ajánlásban.

A kapcsolati erőszak olyan bűncselekmény, amelyet a büntető törvénykönyv is már önálló tényállásként kezel - emelte ki közleményében az Emmi, megjegyezve, hogy "a kapcsolati erőszak nem csak a fizikai vagy kapcsolaton belüli szexuális erőszakot foglalja magába; az erőszak megnyilvánulási formája a megalázás, zaklatás, fenyegetés, kényszerítés is".

A tárca szerint a médiumok szerepe és felelőssége a téma kezelését illetően óriási, hiszen a problémával kapcsolatos riportok, összeállítások mellett, a telefonszám megjelenítésével az általános tájékoztatáson vagy szemléletformáláson túl, közvetve azonnali segítséget, megoldást is nyújthatnak azoknak, akiknek arra szükségük van.

Kifejtették, a média felelőssége kettős: egyrészt elengedhetetlen a tájékoztatás, annak a pozitív üzenete, hogy van segítség, van hova fordulni. Fontos azonban az is, hogy a kapcsolati erőszak témájában "a figyelemfelkeltés ne váljon szenzációkeltéssé" - írta az Emmi, amely ennek kapcsán kiemelte a tájékozottság követelményét, "amely azt is magába foglalja, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak esetén felmerülő, legfontosabb fogalmakkal tisztában legyenek a médiumok".

 

Forrás: MTI

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére