Jelenlegi hely

Önéletrajz írás - Ne kövesd el ezeket a hibákat!

Ha az alábbi hibákat nem követed el, már jó úton leszel egy profi önéletrajz felé. (Hát még akkor, ha végigmész a sikeres önéletrajzhoz vezető 13 lépésen!) Akár új életrajzot írsz, akár kritikus szemmel átnézed a meglévőt: érdemes megfogadnod az alábbi tanácsokat.

  •  Családi állapotod, gyermekeid száma - már az előszűrés idején diszkriminációra adhat okot, ezért inkább mellőzd ezek feltüntetését. (Egyes tanácsadók szerint az életkor/születési idő feltüntetésére sincs szükség.)
  • Ha a gyerekekkel otthon töltött idő alatt végig volt munkahelyed: nem kell kitérni a gyed-gyes igénybe vételére. (Ha nem volt munkahelyed, akkor nem tudod kikerülni.)
  • Ha fényképes önéletrajzot kérnek, hiba a családi fotóból kivágott kép, illetve minden olyan fénykép, ami a társkereső rovatba való (csábos mosoly, mély dekoltázs, spagettipántos nyári ruha).
     
  • Ne sorold fel azokat az iskolai végzettségeidet, melyekre az adott állás betöltéséhez nincs szükség és nincs is jelentőségük. (Ha elég az érettségi, felesleges feltüntetni a diplomá(i)dat, ha péknek jelentkezel, nincs jelentősége az autószerelő végzettségednek.)


 

  • Csak azokat a tulajdonságaidat (kompetenciák) sorold fel, amelyek az adott munkakör betöltéséhez szükségesek. A dinamikus, határozott egyéniség fontos lehet egy üzletkötői státusz elnyerésénél, de ha pénztárosnak jelentkezel, az udvariasság, megbízhatóság és pontosság sokkal lényegesebb jellemzők.
     
  • Ne ugyanazt az önéletrajzot küldd el a különböző állásokra! Minden megpályázott állás esetén szánj időt arra, hogy az adott álláshoz igazítsd az önéletrajzodat.
  • A hobbik felsorolása nem szükségszerű eleme az életrajznak, csak akkor érdemes kitérni rá, ha van olyan speciális elfoglaltságod, ami felkeltheti a HR-es érdeklődését, vagy előnyt jelenthet a konkrét állás megpályázásánál. Az olyan közhelyes szabadidős tevékenységeket, mint a zenehallgatás, barátok, olvasás stb. inkább töröld/hagyd ki a pályázatodból.
  • Ne legyél álszerény: ha valaha publikáltál, előadtál valahol, esetleg díjat kaptál: mindenképpen szerepeltesd. A korábbi munkahelyeiden elért eredményeidet se hallgasd el!
  • Kerüld a nyelvtani, helyesírási hibákat!
  • Ne hagyd figyelmen kívül az álláshirdetésben szereplő, önéletrajzzal kapcsolatos megkötéseket, akár formai, akár tartalmi elvárásokról van szó. (Ha kézzel írott életrajzot kérnek, más első körben kiesel a rostán, ha géppel írt életrajzot küldesz.)
  • Ne használj komolytalan, baráti levelezésre való, gyakran viccesen hangzó e-mail címet elérhetőségeid megadásánál. Kerüld a beceneveket, kicsinyítő képzős neveket, a legjobb, ha e-mail címedben a teljes neved szerepel. Ha az már foglalt, egészítsd ki valamilyen számmal.
  • Ne adj meg valótlan adatokat, mert nagyon kellemetlen helyzetbe hozhatod magad az interjún. (Számolj azzal, hogy nyelvtudásodat próbára teszik, vagy rákérdeznek a legutóbb olvasott könyvedre, ha az olvasást jelölted meg hobbiként.) Ha valamilyen adatra nem emlékszel, inkább kérdezd meg ex-kollégáidat.
  •  Kerüld a cirádás betűket és színes kiemeléseket.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan legyünk penge arcok a karácsonyi ajándékozáskor a kamasz gyerekeinknél?

Hogyan legyünk penge arcok a karácsonyi ajándékozáskor a kamasz gyerekeinknél?

Kis vagy nagykamasz? Egyben tuti megegyeznek. Minden ciki, és a válaszuk nem tudom, ha a karácsonyi kívánságaikról faggatjuk őket.
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Ugrás az oldal tetejére