Jelenlegi hely

Bolhazsákok és könyvmolyok

Emlékszel még gyerekkorodból az összebújós meseolvasásokra? Az első kiböngészett betűkre, mikor végre összeállt egy szó? A takaró alatt zseblámpával olvasott regényekre? A könyvek világába belépés élménye egy életre elkísér bennünket.

Szülőként kihívást jelenthet olvasásra csábítani a gyerekünket. Van, akinek nincs türelme végighallgatni egy mesét, van, aki lassan tanul olvasni, és van, akinek nem elég fordulatosak a kötelező olvasmányok. Modern világunk felfokozott ingeráradata ráadásul folyamatos konkurenciát jelent a belemerülést igénylő tevékenységekkel szemben.

Balázs Ágnes jól ismeri az izgő-mozgó óvodás mesehallgatót, és az önállóan olvasó kis- és nagyiskolásokat is. Könyvein keresztül az olvasás szabadságáról, saját gyermekkora egyik alapélményéről is mesél. Színészi múltja is segíti a karakterei formálásában; olvasóként könnyű velük azonosulni, beleélni magunkat a letehetetlen történetekbe.

No, de ki mondta azt, hogy egy mesét csak szépen, csendben ülve lehet hallgatni? A Mesék örökmozgóknak sorozat kitágítja a mesélés határait. Legyen szó duzzogó kiselefántról vagy utánzóm majmocskáról, a meséket mókás feladatok kísérik, így az a gyerek sem fog unatkozni, akinek különben hamar elkalandozik a figyelme. A könyvek játékosan segítik a koncentrációs képességek fejlődését. Keressétek a mesékben a színessel írt szavakat, tapsoljatok, ugráljatok, és fedezzétek fel a játékos mesélés örömét!


Később, ahogy megtanulunk olvasni, egy csodavilág kapuja nyílik ki előttünk. Történetek, hősök százai várják, hogy megismerjük őket. Az elején azonban jól jönnek a kezdő olvasót támogató, sikerélményt adó rövid történetek. Ilyen A csodagomb a Már tudok olvasni sorozatból, vagy éppen a Mesélő ABC, amelyben a magyar ábécé minden betűjéhez találunk egy-egy mesét. A történethez tartozó hangzó színes kiemelése segíti a kezdő olvasót a felismerésben, kiejtésben.

A Menjünk világgá egy rövid és szívmelengető történet arról, hogy mindenkinek van helye a világban. Az Egy elsős varázsnaplója című kötet remek útitárs az iskolába lépőknek. Minden nap egy új kaland, amelyet a napló játékos
feladatai segítenek feldolgozni – és megőrizni az emlékeitek között.

Az olvasás ízére egy jó sorozaton keresztül lehet a legjobban ráérezni. Kedvenc hőseink velünk együtt nőnek fel. Vagy mi növünk velük? Lufit az Egy elsős varázsnaplójából már ismerhetik a gyerekek, a regényekkel pedig egészen kamaszkoráig elkísérhetik. A vadóc, de csupa szív kislánnyal mindig történik valami, ám szerencsére mellette van barátja, a megfontolt Szamóca, és persze nagymama megértésére is mindig lehet számítani. A sorozat a gyerek- és kamaszkor valódi problémáit sem kerüli ki – a szerethető karakterek mellett ettől olyan magával ragadó a történet. Balázs Ágnes történetei kedvesen és mókásan hívnak be kicsiket és nagyokat a mesék világába.

Forrás: Móra.hu


A Pécsimami VIP Klub tagjai állandó 35% kedvezménnyel vásárolhatják meg a Móra Könyvkiadó webáruházában megtalálható szinte minden kiadványt, egészen 2025 áprilisig!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Sokan mondják, hogy szeptember az új január. A nyári lazulás után sokan motiváltabban érkeznek vissza az edzőtermekbe. Hogy a kezdeti lelkesedés pár hétnél tovább tartson, érdemes szakemberrel konzultálni és konrét célokat meghatározni.
Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Az ősz számos lehetőséget kínál, hogy a gyerekek számára izgalmassá és élvezetessé tegyük ezt az évszakot. Összegyűjtöttem néhány ötletet, amelyek segítenek felfedezni az ősz szépségeit és kihasználni az évszak sajátosságait a családi élmények során.
Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Vannak olyan végzetes mondatok, amit a szülők később megbánnak. Van pár ismétlődő dolog, amit ha gyakran mondunk gyerekeinknek, akkor azzal akár hosszú távon nehezítjük meg a gyerek és a magunk életét is.- Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincsen semmi bajunk?

Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincs semmi bajunk?

Azért, hogy ne is legyen! - Dr. Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása
Ugrás az oldal tetejére