Jelenlegi hely

Isten hozott! - Interjúkötet az apaságról, anyaságról

Az apaságról, anyaságról és gyermeknevelésről is vallanak az Isten hozott! című kötet interjúalanyai, akik között sérült gyermekekkel foglalkozó édesanya, író, szülész-nőgyógyász és cigány gyerekeket örökbe fogadó egyedülálló asszony is szerepel. A Heti Válasz Lap- és Könyvkiadó gondozásában megjelent kötetet szerdán mutatták be Budapesten.

Szőnyi Szilárd, a kiadvány szerkesztője a könyvbemutatón elmondta: immár a hatodik interjúkötet jelent meg, a könyvekben mintegy száz hívő személy mondja el véleményét, gondolatait különböző témákban. A korábbi kötetek a Mit ad Isten, Kit ad Isten, Isten fizesse meg, Isten háta mögött, valamint Istenadta címmel jelentek meg - emlékeztetett a szerkesztő, hozzátéve, hogy a kiadó minden eladott példány árából 200 forintot a Szívbeteg Gyermekek Védelmében Alapítvány javára ajánl fel.

Az Isten hozott! című könyvben a közéleti szereplők - Csukás István író, Gryllus Vilmos zenész, Cserpes István vállalkozó, valamint Herczegh Anita, Áder János köztársasági elnök felesége - mellett a nyilvánosság előtt nem ismert, ám életükkel példát mutató emberek válaszolnak az újságírók kérdéseire.

A könyvbemutatón résztvevő Bálintné Varsányi Vilma evangélikus lelkész arról mesélt, hogy férje hirtelen halála után hogyan folytatódtak a mindennapok, hogyan sietett öt gyermeke a segítségére, miként sikerült összeegyeztetnie hivatását a család szükségleteivel.

A szintén ötgyermekes Vass Gabriella, a természetes szülés egyik legismertebb támogatója lánya világrajövetelének körülményeire emlékezett vissza, emellett mesélt a természetes szülés elfogadottságáról és munkájáról is.

Steinbach Éva - akinek nyolc gyermeke közül a hetedik Down-szindrómával született - visszaemlékezett a nehézségekre, mesélt fia halálról és arról, hogy miért döntött úgy, jelentkezik Down-dadának.

Prodán Zsolt gyermekszívsebész két fiú édesapja, aki arra is igyekezett választ adni, hogy vajon ki a jó apa: aki hazarohan saját lázas gyermekéhez, vagy aki a kórházba siet megmenteni egy beteg kisbaba életét. Beszélt a hiányos kórházi felszereltségről, a műtéti nehézségekről, valamint hogy mire használnák fel a könyvek eladásából származó felajánlott bevételt.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére