Jelenlegi hely

5+1 tipp: így készülj fel az érettségire

A magyar írásbelivel veszi kezdetét az érettségi szezon, vagyis alig néhány nap maradt hátra a középiskolásoknak a felkészülésre. A Perfekt Zrt. oktatási szakértője tippekkel segít, hogy a tanulás biztosan meghozza a várt sikereket. (Sohasincs késő elkezdeni tanulni...)

1. Kezdj hozzá időben!

Sok kicsi sokra megy. Ha időben nekikezdesz a tanulásnak, és felosztod a tanulnivalót, még kényelmesen belefér az idődbe, hogy kapkodás nélkül meg tudj tanulni mindent, így az érettségi előtt már csak fel kell frissítened a tudásodat egy kis emlékezetfrissítő átolvasással. Készíts ütemtervet, és tartsd magad a napi kitűzött tanulásadaghoz.

2. Tanulj egyedül!

A csoportos tanulás jó móka, de csak akkor, ha tényleg a feladatra koncentráltok. Ha többen tanultok együtt, könnyebben elkalandozhattok, elterelődhet a téma, ami lassíthatja a felkészülést, és az sem használ, ha a tanulótársaid gyorsabban, vagy lassabban haladnak a téma feldolgozásával. Érettségi felkészülésnél célravezetőbb, ha egyedül veted bele magad a tananyagba, így könnyebben el tudsz mélyülni az összefüggésekben, és a sajáttempódban szívhatod fel az információkat.

3. Csinálj típusfeladatokat!

Nagyobb magabiztossággal vághatsz neki a megmérettetésnek, ha tudod, hogy mire számíthatsz. Az előzetesen megszerzett rutin könnyen átsegíthet a nehézségeken, ha a stressz és a vizsgadrukk hirtelen leblokkolna. Csinálj meg néhány típusfeladatot, hogy tisztában legyél vele, milyen logikát érdemes követni az adott feladattípus megoldásakor.

4. Olvass utána!

Ha halomban áll a tanulnivaló, valószínűleg nem szívesen ütsz fel plusz könyveket a soron lévő témakör feltérképezéséhez. Pedig amellett, hogy sok plusz információval gazdagodhatsz, egy kis kutatómunka segíthet abban is, hogy jobban megértsd a témát és árnyalja mindazt, amit a tankönyvben olvastál. A magolás ritkán kifizetődő, sokkal fontosabb, hogy összeálljon a kép, és összefüggéseiben lásd a tananyagot.

5. Pihenj eleget!

A tanulás hatékonyságában óriási szerepe van a pihenésnek. Ha fáradtak vagyunk, sokkal nehezebben veszünk fel új információkat, ezért eredményesebb, ha kipihenten tanulunk, az éjszakába nyúló magolás helyett. Emellett érdemes óránként 10-20 perces szüneteket is beiktatni, amikor valami egészen más jellegű tevékenységet végzel, hogy az agyadnak is legyen ideje egy picit feltöltődni.

5+1: Ne ess kétségbe, ha nem sikerül!

A felkészültséged mellett számos tényező játszik még közre a vizsga sikerességében, de ha épp nem úgy sikerül, mint vártad, akkor sincs veszve semmi. Ha az érettségivel nem tudsz elég pontot összegyűjteni ahhoz, hogy bekerülj a vágyott szakodra, jelentkezz egy tanfolyamra..
Tóth Réka, a Perfekt Zrt. szakértője szerint, ha lecsúsztunk a vágyott szakról, nem érdemes olyan szakra beiratkozni, ami kevésbé érdekel, de megvan hozzá a pontunk. A tapasztalatok szerint nagyon sokan hagyják ott a felsőoktatást azért, mert nem elég motiváltak a kényszerből választott szakjuk iránt. Jobb stratégia ilyenkor egy évet kihagyni, és plusz pontokkal a zsebünkben jövőre újrapróbálkozni. Jó ötlet lehet ez idő alatt elvégezni egy képzést, amellyel amellett, hogy plusz pontokat szerezhetünk a következő évi felvételihez, olyan gyakorlatias és piacképes tudást is szerezhetünk, amely a továbbtanulásban, vagy akár az elhelyezkedésben is segítségünkre lehet.

Forrás: Front Page Communications és pixabay.com

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére