Jelenlegi hely

Ünnepre hangoló - Advent második hete

Hoztunk néhány egyszerű, de jól bevált ötletet. Dióbaba, adventi színező, képeslapok és tippek a készülődéshez.

Dióbaba

Kellékek:

  • fél dióhéj
  • 10 cm csipkeszalag
  • 10 cm fonal
  • 10x10 cm mintás vászon
  • egy kicsi tömőannyag vagy vatta
  • 1 db fagyöngy (1 cm-es)
  • 4 cm szalag
  • ragasztó
  • olló
  • alkoholos filctoll 

Elkészítés:

1. A fél dióhéjat alaposan megtisztítjuk (esetleg le is lakkozhatjuk vagy lefesthetjük). A fonalat félbe hajtjuk, és az összeillesztett végére csomót kötünk, majd ezt a csomót a dióhéj belsejébe ragasztjuk úgy, hogy a kész dióbabát erre föl lehessen majd függeszteni.

2. A csipkeszalagot az aljánál összeráncoljuk, félkört készítünk belőle, majd a dióhéj fölső, akasztós végére ragasztjuk, mint egy kispárnát, amin a babánk aludni fog.

3. A vásznunk közepére tesszük az előkészített tömőanyagot, és a négy sarkát ráhajtjuk, ráragasztjuk, mintha egy kis csomagot készítenénk. Ezt a kis csomagot a ragasztott felével befelé beragasztjuk a dióhéj belsejébe. Próbáljuk a becsomagolt vattát úgy elrendezni, hogy élethűen hasonlítson egy betakart babára. A vászon sarkai, élei ne lógjanak ki sehol, és a felülete lehetőleg ne legyen ragasztós.

4. A gyöngy lesz a baba feje. A gyöngyöt körberagasztjuk a selyemszalaggal úgy, hogy a szalag a gyöngy két oldalán a lukat takarja. Célszerű a szalagnak csak a széleit ragasztózni és nem a teljes felületet, mert átüthet a ragasztó és csúnya lesz. Ez a szalag lesz a baba fején a sapka vagy kendő.

5. Rajzoljuk meg a baba szemét, száját a gyöngy egyik oldalára alkoholos filctollal, és a gyöngyöt ragasszuk a helyére, a már előzőleg felragasztott csipkeszalagra.

Tipp: Legegyszerűbb, ha a baba szemét csillagként rajzoljuk meg, de akár lecsukva, alvó szemet is készíthetünk néhány tollvonással.

A kész dióbaba nem csak nagyszerű ajándék, szép emlék, de félretéve majd a karácsonyfán is szépen mutat majd.

Forrás: picibaba.hu

Adventi színező naptár

Töltsd le, nyomtasd ki!

Kreatív képeslapok

Töltsd le, nyomtasd ki, vágd ki és ragaszd meg!

Egyedi, ötletes kihajtható képeslapokat és üdvözlőkártyákat találsz ITT.

Kattints a képre a letöltéshez!

Tippek a készülődéshez

  • Meséljünk várakozós meséket, adventi és karácsonyi történeteket!
  • Készítsünk karácsonyi kirakóst: az adventi naptárba egy puzzle darabjait (is) helyezzük, amiből karácsonyra összeáll a kép.
  • Betlehem-készítés: előre elkészített háttérbe (barlang) minden nap új figurát helyeznek a gyerekek, és mesélünk hozzá. Karácsonyra összeáll a Betlehem.
  • Betlehem az ablakon: üvegmatricából készítjük a betlehemi figurákat, minden nap egy új szereplőt ragasztunk fel, egészen karácsonyig, amig készen nem lesz a kép. 24-én este érkezik el a kis Jézus a jászolba. Ehhez is lehet mesélni.
  • Dekorációk a lakásban, gyerekszobában
  • A gyerekekkel közösen készíthettek ajándékkártyákat, adventi koszorút, önthettek gyertyát, rajzolhattok, hajtogathattok. 
  • Kézzel készült meglepetések
  • Minimál csomagolás
  • Tárgyak helyett ajándékozz emlékeket!

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére