Jelenlegi hely

Kovács kicsit kusza család

Beküldő lakhelye: Hajdú-Bihar megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

A legfontosabb számomra, hogy a kötelező teljesítések (iskolába járás illetve a házi feladatok) elvégzése után mind a ketten azt csinálhassák amiben a leginkább jól érzik magukat. Ez a kislányomnál a lovaglás és a balett. A kisfiamnál pedig a zene és az úszás. Amíg ezek okoznak számukra örömöt addig visszük Őket még ha van olyan is hogy mi szeretnénk már egy-egy hosszú munkanap után otthon lenni.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben

Az, hogy nem, vagy nehezen mesél gyermekem a vele történtekről.

Igyekszünk kérdésekkel segíteni a mesélésüket. Azonban főleg a kisfiúnknál komoly falakba ütközünk. Kinga már elég sok mindent elmond, de Ricsiből szinte semmit nem tudunk kihúzni. Milyen napod volt? Nagyon jó. Mi volt a napodban a legjobb? Hmmm.... (vállrándítás) Mi volt a legrosszabb ami ma történt veled? Hmmm... (vállrándítás) Vagy néha: A legjobb/rosszabb az ebéd. Mikor ízlik a akkor a legjobb mikor nem akkor a legrosszabb. És ennyi. Rengeteg kérdést teszünk fel még ezután is mert nem beszél, de a válaszok hasonlóak.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretném el is hinni, nem csak az agyammal tudni, hogy nem én rontok-e el valamit! Mert sokan mondták már, hogy ne abból induljak ki hogy én miben hibázok a nevelés során. És valóban ha valamit nem jól csinál valamelyik gyermekem akkor az első ami megfogalmazódik bennem, hogy vajon mit kellenem NEKEM másként csinálni, hogy a gyermekem ne hibázzon. Felismertem már ezt a hibám, de nem tudom hogyan oldjam ezt föl magamban.
Illetve arról is szívesen hallanék, hogy a férjem és én hogyan válhatunk partnerré a mindennapokban. Mert az teljesen természetes hogy nem gondoljuk mindenről ugyanazt, de a nevelésben sajnos sokszor nem egyezik a véleményünk. Én igyekszem következetes lenni, ebből adódóan szigorúbb vagyok, A párom pedig az engedékeny. És ha kettőnk véleménye a dolgokról közeledne akkor a gyerekeinkkel együtt egy igazi csapatot alkothatnánk nap mint nap... Ez szuper lenne.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Július közepén a legtöbben nem nagy lakásfelújításra vagy bonyolult ruhavarrásra vágynak. Inkább olyan alkotásokra, amelyek gyorsan elkészülnek, hasznosak, és közben egy kis sikerélményt is adnak.
Ugrás az oldal tetejére