Jelenlegi hely

Lufiból labda házilag

Ezt a labdát fillérekből el lehet készíteni és valljuk be, nem szükséges hozzá túl nagy kézügyesség sem! Csak követni kell az utasításokat és máris kész egy nagyon remek játék!

Az ötletet az interneten találtam "The King of Random" videói között, a cikk végén meg is tudjátok nézni.

Az elkészített labdát a gyerkőcök dobálhatják, dekázgathatnak vele, játszhatnak célba dobósat... Gyűjtsetek sörös/konzerves/tápszeres dobozokat, rakjátok gúlába és mehet a játék! Egy másik lehetőség: tegyetek kisebb-nagyobb vödröket, edényeket a földre, és próbáljatok beletalálni. Ha a gyerekek már értenek a számokhoz, akkor számozzátok meg őket, hogy melyiknek mennyi az értéke, és írjátok papírra, ki mennyi pontot gyűjtött.

 

 

De nemcsak otthoni elkészítésre ajánljuk, hanem például rendezvényekre is, ha kis költségvetésből szeretnétek valami nagyon új kreatív foglalkozást tartani a gyerekeknek. Óvodában, általános iskolában, napköziben, nyári táborban is szuper unaloműző!

Ami szükséges hozzá (1 labdához):

  • 3 db lufi: 2 db azonos színű és 1 db más színű lufi (tehát 3 lufiból lesz 1 labda)
  • kb. 1 pohár liszt

Ami kell még: egy nagy papír, mert a liszt szóródik világnak..., olló, egy fél literes műanyag flakon és egy tölcsér – ha nincs tölcsér, akkor újságpapírból hajtsatok egyet.

Elkészítés:

  1. A tölcsér segítségével kb. 1 pohár lisztet töltsetek a műanyag flakonba.
  2. Fújjátok fel félig a lufit, kicsit csavarjátok meg a száját és illesszétek rá az üveg szájára, majd fordítsátok fejre és szórjátok bele a lufiba a lisztet.

  1. Ha átment a liszt, akkor a felesleges levegőt engedjétek ki belőle, majd az ollóval vágjátok le a lufi száját. Kicsit törölgessétek le róla a lisztet.

  1. Ezután a másik ugyanolyan színű lufinak is vágjátok le a száját. Ezt a lufit húzzátok rá a liszttel teli lufira.

  1. Majd a 3. (más színű) lufi száját is vágjátok le, és vágjatok rá kis lyukakat, mint amikor papírból csipkét készítünk. Hajtsátok félbe vagy negyedbe a lufit, és a sarkaiból csípjetek le egy kicsit – nem kell túl nagy lyuk!

  1. Ezt szintén húzzátok fel a liszttel töltött lufira. És kész is a labda! Készítsetek különböző színű labdákat!

 

 

Ha több gyerek vendégeskedik nálatok, vagy egy szülinapi partit tartotok, mutassátok meg a gyerekeknek! A labdákat, amiket elkészítenek, haza is vihetik ajándékba.

 

Kicsiknek:

Kicsiknek csinálhattok tapogató labdákat is: liszt helyett tehettek bele búzát, rizst, száraz borsót, apró magokat. (Az ilyen labdával csak felügyelet mellett engedd játszani a kicsiket, nehogy kibontsák, de a biztonság kedvéért össze is ragaszthatjátok a lufi rétegeket).

Ha nagyon ráértek… :) , akkor csináljatok minden labdából kettőt (kettőt töltsetek meg liszttel, kettőt búzával, kettőt borsóval stb.). Játszhattok velük olyat, hogy az egyik garnitúrát odaadjátok a gyermeknek, a másikból a felnőtt választ egyet. A feladat: tapintással kikeresni az övéi közül a párját, vagyis ami ugyanazzal van töltve. Nagyobb gyerekkel is lehet ezt játszani: nehezítésként kössétek be a szemét és így keresse meg, hogy melyik labda ugyanolyan tapintású.

Videón is megnézhetitek, hogy hogyan kell csinálni:

M.Mariann - Kecskeméti mami

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan legyünk penge arcok a karácsonyi ajándékozáskor a kamasz gyerekeinknél?

Hogyan legyünk penge arcok a karácsonyi ajándékozáskor a kamasz gyerekeinknél?

Kis vagy nagykamasz? Egyben tuti megegyeznek. Minden ciki, és a válaszuk nem tudom, ha a karácsonyi kívánságaikról faggatjuk őket.
5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Ugrás az oldal tetejére