Jelenlegi hely

Különleges adventi naptárak a világból

Kezdődik az ünnepi visszaszámlálás, az adventi kalendáriumok ablakai fokozatosan feltárulnak. De nem csak a gyerekszobákban találhatóak, hanem több helyen a városok utcáin is elkápráztatják az embereket.

A legelső

A legelső, kézzel készült kalendárium a források szerint 1851-ben készült, de egészen más volt, mint a mai naptárak. Az első nyomtatott adventi naptárat Gerhard Lang készítette 1908-ban. Ezen nem voltak kis ablakok, csak színes képeket lehetett feltűzni naponta egy kartonra. Később a nyitható változatot is ő kezdte gyártani, az ablakok mögött kis bibliai képekkel és idézetekkel.

Később sokféle naptárat tervezett, amelyek lassan elterjedtek egész Európában, majd Amerikában is. A háború után Richard Sellmer 1946-os kalendáriumából alakult ki az 1950-es években a csokoládét rejtő, ma is népszerű változat.

A rekorder

A Guinness-rekordot tartó adventi naptárat 2007-ben építették meg a londoni St. Pancras pályaudvaron. A világ legnagyobb adventi kalendáriuma 71 méter magas, 23 méter széles.

A leglátványosabb

Németországban és Ausztriában népszerű hagyomány, hogy a városházák homlokzatát adventi naptárrá alakítják. A Baden-Württembergben található Gengenbach-i városháza adventi kalendáriummá alakul minden decemberben és ünnepi díszbe öltözik, a városháza 24 ablaka egyenként tárja fel a mögötte rejlő mesés jeleneteket. A szép látványosság a várakozás közös élményével ajándékozza a város lakóit és az oda látogatókat.

A hangulatos

Forchheimban, egy bajor kisvárosban minden évben élő adventi naptárrá alakul a középkori városháza épülete.

A legnagyobb szabadtéri

Lipcsében készült ez a 857 négyzetméteres adventi naptár, amelynek 3x2 méteres ablakait a helyi iskola diákjai alkották. A városban 1453 óta tartanak hagyományos karácsonyi piacot.

A legóból készült

Az angliai Huntingdonban élő házaspár, Mike Addis és felesége 26 éve készít legó-építményt karácsonykor, 2018-ban egy két méter magas, plafonig érő adventi naptárat építettek fel legóból, 450 ezer kocka felhasználásával.

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére